top of page

Jak dbać o biżuterię?

Aby biżuteria QZNIAR towarzyszyła Ci jak najdłużej, zadbaj o nią od momentu zakupu.

Biżuterii nie należy zginać, rozciągać, zbyt ciasno zawijać oraz narażać na ścieranie się, gdyż może to spowodować trwałe odkształcenie, zagięcie, złamanie lub zerwanie.

Szczególną ostrożność zachowaj podczas użytkowania cienkich łańcuszków i delikatnych elementów biżuterii. Z uwagi na naniesione powłoki galwaniczne, tj. złocenie, czarne rodowanie mogą one w wyniku użytkowania ulegać wytarciu.

Składniki kosmetyków (perfum, dezodorantów, kremów itp.) oraz detergentów mogą być przyczyną przebarwień biżuterii lub skóry w miejscu jej kontaktu z biżuterią. Detergenty narażają kamienie szlachetne na blaknięcie, zmianę koloru lub matowienie. Kosmetyki stosuj przez założeniem biżuterii.

Unikaj kontaktu biżuterii z wodą, która może spowodować matowienie i przebarwienia. Biżuteria wymaga regularnego czyszczenia. Przynajmniej raz w miesiącu przemyj ją specjalną ściereczką do czyszczenia biżuterii.

 

Biżuterię przechowuj w specjalnych szkatułkach lub woreczkach z miękkiej tkaniny, które chronią ją przed uszkodzeniem, zakurzeniem i przebarwieniami.

Jeśli masz pytania, wątpliwości odnośnie dbania o biżuterię QZNIAR skontaktuj się ze mną:)

dominika.qzniar@gmail.com

bottom of page